To blog o moim mieście i świecie, który jest fajniejszy, szczęśliwszy, po prostu lepszy. Świecie z perspektywy biegacza.
Blog > Komentarze do wpisu

Przygotowania do Wrocław Maraton czas zacząć!

Debiut w Poznaniu, drugi maraton w Warszawie, teraz czas na Wrocław! Postanowiłem, że będę uprawiać turystykę maratońską, startując w mniej i bardziej ważnych maratonach w całym kraju. Biorąc pod uwagę biegowe „wariactwo”, jakie opanowało Polskę, mam nadzieję, że do końca mojego żywota uda mi się zaliczyć chociaż trzy czwarte maratonów:)

Maraton we Wrocławiu odbędzie się 15 września, więc czas najwyższy rozpocząć przygotowania. Zacząłem w poniedziałek od przebieżki na 10 km, oczywiście w Bażantarni, czerwonym szlakiem do mostku elewów. Trasa bez względu na porę dnia jest oblegana przez biegaczy, rowerzystów,
nordicwalkingowców czy spacerowiczów. Trzeba uważać szczególnie na zakrętach, by nie wpaść na miłośnika MTB…

Fachowcy piszą w swoich poradnikach, że do maratonu trzeba się przygotowywać co najmniej 14 tygodni. Mi musi wystarczyć osiem, ale biorąc pod uwagę to, że biegam od dawna i często, powinno być ok. Plan treningowy jest jasny - biegam cztery razy w tygodniu: dwa razy po 10 km, raz przebieżki, interwały, podbiegi, a w niedzielę – długie wybieganie, zaczynając od 15 km i
co tydzień zwiększając dystans o 3 km, tak by na dwa tygodnie przed maratonem pokonać 30 km.

Mam nadzieję, że taką samą konsekwencją wykażą się organizatorzy Wrocław Maraton, którzy muszą bardzo szybko odbudować zaufanie po skandalicznej organizacji nocnego półmaratonu sprzed kilku tygodni. Póki co na 31. Wrocław Maraton zapisało się już ponad 2300 osób, a przygotowaniami do  imprezy kieruje od niedawna Marek Danielak, twórca maratonu i organizator pierwszych 25 edycji. Zastąpił poprzedniego dyrektora, który musiał odejść po wspomnianym już skandalu.

Zapisy na maraton trwają, wpisowe do tanich niestety nie należy, w tej chwili wynosi 100 zł, ale jeśli ktoś, tak jak ja chce w ten sposób spędzić parę dni urlopu, odwiedzając przy okazji wrocławską starówkę, to zapraszam:)

wtorek, 09 lipca 2013, rafalgruchalski

Polecane wpisy